Blog

Endüstriyel Reklam

ankara tabelacı

Ankara tabelacı, dijital baskı, araç giydirme, totem tabela ve aklınıza gelecek her türlü reklam konusunda çok sayıda firma hizmet vermektedir. Garage Reklam olarak sağlamış olduğumuz hizmetlerin hepsi, uzman kadromuz tarafından kaliteli malzemelerle uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Ankara Tabelacı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

ankara tabelaAnkara tabelacı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Çünkü tabela iş sahibine belirli miktarlarla masrafları da beraberinde getirmektedir. Ankara tabelacı maliyetleri ürünün türüne, tasarımına, boyutuna ve kullanılan malzemeleri gibi başka değişken etkenlere göre şekillenmektedir. Ankara tabelacı için ne istediğinize bağlı olarak ona göre bir bütçe ayrılmalıdır veya ayrılan bütçeye göre malzeme seçilmelidir.

Ankara tabelacılarında ne istediğiniz oldukça önemlidir. Tabelanın ilgi görmesini sağlayan şey tek bir değişken değil yazı tipi, renk seçimi, anlaşılır bir mesaja sahip olması gibi faktörlerdir.

Tabela Seçimi

Ortaya çıkarmak istediğiniz tabela şirket ve sanayinin kültürüne sahip olmalıdır. Tabelanın önceliği amacının yani işletmenin tanınması ve pazarlanması konusunda maksimum görünürlüğe sahip olmalıdır. Yani seçtiğiniz tabela türü görünürlük düzeyini etkileyecektir. Tabelanızı seçerken birçok yerde tabelaların sahip olduğu tür ve boyutları yöneten düzenlemeler olduğunu bilmeniz gerekir.

Ankara Tabelacı: Tabela Malzeme Seçimi

Gereçler söz konusu olunca temel gereçler yazı veya grafik gereçleri ve alt katmanda kullanılacak materyaller olacaktır. İşletmeye uygun bir tasarımın profesyonel tasarımcılar tarafından yapılması ve tasarıma göre bir tabela türü seçilmesi sizin için ön plana çıkarıcı bir adım olacaktır.

Boyut ve Tasarım

Tabela seçimi yapmak büsbütün ticari markanız ve pazarlama ile alakalıdır. Tabelanız vukuf bilgileri ve doğru imajı vermelidir. Bu çeşit amaçların büyüklük ve genel tasarımla ilgilidir. Tabelanız fazla büyük, fazla ufak ya da safi değilse gereksiz bir yatırım olacaktır. Büyüklük yere göre değişir.

Ankara Tabelacı Çeşitleri

Totem tabela

ankara tabelacı totemOldukça büyük ve gösterişli tabelalar olarak bilinmektedir. Özellikle dış mekanlarda, yollarda, cadde üzerlerinde, benzin istasyonlarında ve daha çok uzaktan görülebilecek yerlerde kullanımı vardır. Daha çok reklam amacı taşımakla beraber herkesin fark edebileceği yerlere yerleştirilmişlerdir.

Kutu harf tabela

Çeşitli malzemelerden üretim yapılan, iş yerlerinin isimlerinin lazer veya router aracılığıyla kesilerek harf şeklinde kullanılan tabelalardır. Hem iç hem dış ortamlarda ışıklı veya ışıksız şekliyle kullanılabilmektedir. Oldukça dikkat çekici oldukları için mağazaların tercihi genelde bu tabelalardan yana olmaktadır.

Işıklı tabela

Bu tabelaların içinde genelde floresan veya led gibi aydınlatma araçları kullanımı mevcuttur. Daha çok dış mekanlarda yine fark edilirliği arttırmak için kullanılmasının yanında iç mekanlarda da kullanımı mevcuttur.

Krom kutu harf tabela

İstenilen renklerde hazırlanabilen bir tabela çeşidi olmakla beraber paslanmaz malzemeler kullanıldığı için oldukça uzun ömürlü olmaktadırlar. 3 boyutlu tasarıma sahip olması ve ilgi çekici olması kullanımını da arttırmaktadır.

Vinil germe tabela

Özellikle son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılan ve ışıklı ya da ışıksız kullanımı mevcut olan tabela çeşididir. Zeminde tek renk yerine renk geçişleri imkânının yanında resim kullanabilme şansını da sizlere sağlamaktadır.

Ankara Tabelacı: Çatı tabelası

Özellikle çok fazla insanın dikkatini çekmenin amaçlandığı ve yüksek binalarda daha çok kullanımı olduğundan dolayı bu tabelaların ölçüleri ve montajı dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Yüksek binalar için fark edilirliği önemli derecede arttırmaktadır. Özellikle dikkat edilmesi gereken rüzgâra ve diğer etkenlere karşı sağlam bir yapıda olmasıdır.

Diğer ürünleri görmek için tıklayınız.

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir