Araç Giydirme

Endüstriyel Reklam

Reklama Dair Her Şey

Araç Giydirme

Her çeşit ve her model araçların üzerine yapılan reklam uygulamasına “Araç Giydirme” denilmektedir. Tam araç giydirme, bölgesel giydirme, kapı kolları logo çalışmaları gibi birçok çeşide sahip olan araç giydirme, seyyar reklam denilen en popüler reklam uygulamalarından biridir.

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

araç giydirme ankara

Cast Folyo denilen özel yapışkanlı PVC folyo ile yapılmaktadır. Genellikle 0.05 milimetre kalınlığında olan bu PVC folyo araçların tüm detaylarını kapatabilmesi ve gerektiğinde rahatlıkla esneyebilmesi için çok ince olmalıdır. Hassas bir işçilik gerektirdiğinden konunun uzmanları tarafından uygulanmalıdır.

Reklam çalışması için kullanılacak aracın tüm ölçülerinin titizlikle alınması gerekir. Üretim bu ölçüler üzerinden yapılacağı için mutlaka profesyonel ekipler ile çalışılmalıdır. Müşteri veya firma taleplerine göre reklam tasarımı yapılır ve tasarım onaylandıktan sonra alınan ölçülere göre üretim ve baskı işlemleri yapılır. Bu noktada grafik tasarımının markayı yansıtmasına ve müşterinin istekleri doğrultusunda olmasına dikkat edilmesi gerekir. Baskı, giydirme yapıldığında daha belirgin hale geleceğinden grafik tasarımı, dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Baskı noktasında dikkat edilmesi gereken bir diğer öğe ise; dekupe işleminin doğru yapılabilmesi için aracın kavis gerektiren veya kol tutamaçları, kapı araları, far, silecekler gibi kesim gerekecek yerlerine göre baskının ayarlanmasıdır. Tüm bu gerekli ayarlamalar ve düzenlemeler yapıldıktan sonra dijital baskıya tasarım gönderilmelidir.

Ürünün Avantajları

Diğer adı ile araç kaplama etkili bir reklam çeşididir. Ürünün bu kadar popüler ve avantajlı olmasının nedenlerini kısaca sıralayacak olursak;

  • Daha ekonomik ve daha faydalıdır.
  • Aracın gideceği her noktada markanın ve ürünün tanıtımı yapılmış olur.
  • Mobil bir reklam çeşidi olduğu için dikkat çekiciliği fazladır.
  • Araçları maliyet olmaktan çıkararak gelir getiren bir öğe haline dönüştürür.
  • Daha fazla kitleye reklamın ulaşması sağlanır.
  • Tam ve bölgesel gibi çeşitleri ile reklam ihtiyacına müşteri istekleri doğrultusunda cevap verilir.

Araç Giydirme Fiyatları

Ürünün fiyatları belirlenirken aracın boyutu, istenen baskıda logo mu veya harf mi kullanılacağı, tam giydirme mi yoksa bölgesel giydirme mi yapılacağı, Cast folyo, yarı cast folyo, düz zemin folyo mu kullanılması isteniyor gibi konular önem taşımaktadır. Araç giydirme Ankara ve tüm Türkiye için en uygun fiyatları veren Garage Reklam ile reklam ihtiyaçlarınız uygun maliyetler ile yapılmaktadır. Tüm reklam ürünlerimiz için hemen bizi arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.